دکتر سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن: 16.958 جوان در سال ۱۴۰۲ با تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج بانک مسکن به خانه بخت رفتند

مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به ۱۶ هزار و 958 جوان به مبلغ ۳۴ هزار و ۳۵۳ میلیارد ریال در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت تامین نیروی انسانی و خدمات پشتیبانی بانک مسکن به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن – هیبنا ؛ دکتر حسینی گفت: بانک مسکن از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون، به 67 هزار و 357 جوان متقاضی، تسهیلات ازدواج به مبلغ بیش از 89 هزار و 10 میلیارد ریال پرداخت کرده است که از این تعداد، ۱۶ هزار و 958 فقره به مبلغ ۳۴ هزار و 353 میلیارد ریال مربوط به سال گذشته بوده است.

وی ضمن تاکید بر اهمیت ازدواج جوانان در تشکیل خانواده سالم و پویا، کاهش آسیب‌های اجتماعی و رشد اقتصادی کشور از طریق افزایش جمعیت و نیروی کار فعال، گفت: هموار کردن مسیر و افزایش توان مالی جوانان برای ازدواج آسان، از وظایف و تکالیف قانونی و شرعی ماست؛ در همین راستا، بانک مسکن در پرداخت تسهیلات ازدواج به جوانان، اهتمام ویژه‌ای مبذول داشته است.

مدیرعامل بانک مسکن گفت: به زوج‌هایی که قبلاً تسهیلات ازدواج دریافت نکرده و تاریخ عقد آن‌ها بعد از 1398/1/1 بوده؛ تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت شده است. بر این اساس، حداقل این تسهیلات در سال گذشته برای هر یک از متقاضیان، مبلغ ۱۸۰ میلیون تومان با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله و برای زوج‌های زیر ۲۵ سال و زوجه‌های زیر ۲۳ سال، ۲۲۰ میلیون تومان بوده است. همچنین سقف تسهیلات ازدواج برای افراد مشمول ماده ۵۰ قانون خدمات ایثارگران، دو برابر است.

 

دیدگاهتان را بنویسید