دکتر سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن: انعقادقرارداد تسهیلاتی ۳۳۵ هزار و ۳۷۸ واحد مسکونی طرح
نهضت ملی در بانک مسکن در راستای قانون جهش تولید مسکن در کشور با مشارکت مردم تا پایان سال 1402

 

 

دکتر سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن از انعقاد قرارداد تسهیلاتی ۳۳۵ هزار و ۳۷۸ واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در قالب ۵۲ هزار و ۱۴۸ پروژه با اعتباری نزدیک به ۱۵۱ همت تا پایان سال ۱۴۰۲در بانک مسکن خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت تامین نیروی انسانی و خدمات پشتیبانی بانک مسکن به نقل از پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ؛ دکتر سید عباس حسینی مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به نقش و جایگاه اجرای طرح نهضت ملی مسکن در جهش تولید مسکن در کشور، از انعقاد قرارداد تسهیلاتی 335 هزار و 378 واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در قالب ۵۲ هزار و 148 پروژه با اعتباری نزدیک به 151 همت تا پایان سال 1402در بانک مسکن خبر داد.

وی گفت: صنعت ساخت و ساز به عنوان یکی از مهمترین پیشران‌های اقتصادی، نقش و جایگاه ویژه ای در توسعه اقتصادی کشور، رونق صنایع وابسته و در نتیجه افزایش اشتغالزایی دارد. پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن به عنوان پروژه‌ عظیم ساخت و ساز در کشور که همزمان با آغاز به کار دولت سیزدهم به اجرا درآمد؛ تاثیر مهمی بر بازار مسکن دارد. از این رو بانک مسکن به عنوان بانک عامل دولت در حوزه مسکن، نقش پررنگی در اجرای این طرح و پیشبرد به هنگام و موثر آن ایفا می‌کند.

دکتر حسینی ادامه داد: طرح نهضت ملی مسکن از جمله طرح‌هایی است که تولید مسکن در آن با مشارکت مردم صورت می‌گیرد و می‌توان این طرح را نمونه‌ای بارز شعار سال ۱۴۰۳مقام معظم رهبری (مد ظله‌العالی) دانست. در این طرح، بخشی از زمین‌ها جهت خانه سازی به سازندگان واگذار می‌شود. همچنین تسهیلات ساخت نیز به عنوان مشوق به سازندگان اعطا می شود تا حضور جدی در عرصه ساخت و ساز انبوه داشته باشند که این هم به نوعی، زمینه مشارکت متخصصان بخش خصوصی و مردم در پیشرفت پروژه‌های عظیم ساختمانی و تولید مسکن کشور را فراهم می سازد.

وی افزود: بانک مسکن با پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و در راستای عمل به شعار “جهش تولید با مشارکت مردم”، علاوه بر تدوین و اجرای سیاست‌های اعتباری مرتبط با نیازها و امکانات جامعه و صنعت ساخت و ساز، خود نیز با تمام توان، آماده ارائه خدمات می باشد. این بانک تخصصی می‌کوشد تا با بهره‌گیری از ظرفیت های مالی و مهندسی و تجارب ارزشمند سرمایه انسانی خود، با تغییرنگرش به سوی شهرسازی شایسته برای مردم شریف ایران و هدفگذاری ساخت یکصد هزار واحد مسکونی استاندارد و باکیفیت، منشاً تحولی عظیم در بخش مسکن کشور باشد

دکتر حسینی در سخنان خود گفت: بانک مسکن، از 151همت قرارداد تسهیلاتی منعقده ، تا پایان سال 1402مبلغ 85 همت آن را به پروژه ها تزریق نموده است و با تمام قوا در تداوم این روند تلاش می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید